REFERENCE KLIENTŮ I-TRENINK.COM

Je nám ctí se s Vámi podělit o hodnocení našich úspěšných klientů

Pavel Kněžický (profesionální hokejový trenér HC Energie Karlovy Vary)

Pavel Kněžický - Profesionální hokejový trenér HC Energie Karlovy Vary - ve svém volném čase holduje silniční cyklisticeDosažené úspěchy za sezónu 2015

  • Návrat na úroveň kondice před nemocí z roku 2012
  • Vyladění formy na silniční závod v Lesné (Sweep Sport cup 2015), 5. místo v kategorii
  • Několik kvalitních závodních umístění
  • Krušnohorské peklo – 6. místo v kategorii
  • silniční závod Tuchořice – 5. místo v kategorii
  • silniční maraton Krušnoton 180km – 7. místo v kategorii

Pavel Kněžický hodnotí spolupráci za sezónu 2015 s i-trenink.com

Letos jsem odjel poprvé celou jarní a letní sezónu podle tréninkového plánu vytvořeného i-trenink.com. Jako bývalý hokejista jsem začal cíleně jezdit na kole někdy v roce 2008, nejdříve bike a pak silničku. Postupem času mi nestačilo jenom popojíždět a tak jsem začal trénovat podle plánu, nejdříve mnou vytvořeného a pak i napsaného specialistou na cyklo-trénink. Většinou docházelo ke zlepšení v první polovině sezóny, pak se ale výkonnost zastavila a ke konci sezóny už spíše klesala.

Posunem byl trénink pomocí měřiče výkonu. Bohužel jenom sledování čísel moc nepřinese a lidí, kteří u nás umí s těmito daty opravdu pracovat, moc není. Takže jsem nakoupil knížky, něco jsem vyčetl na netu a snažil se trénovat co nejlépe. Dostal jsem se na určitou úroveň (např. 3. místo na Krušnotonu v roce 2012 v kategorii 40-49 let) a očekával, že umístění na “bedně” v amatérských ligách bude přibývat. Další rok jsem ale musel celý vynechat kvůli nemoci a rok 2014 začínal úplně od začátku.

Chtěl jsem se dostat zpět na výkonnost před nemocí, začal znovu naplno trénovat a výsledkem bylo přetížení bederní páteře a opět měsíční pauza na přelomu roku 2015. V té době jsem se seznámil s panem Tichým a jeho programem Inza Software. Po několika konzultacích jsme se domluvili na spolupráci a podle tréninkového plánu vytvořeném Zdeňkem Bartošem a Tomášem Tichým začal jezdit.

Během roku jsem ocenil odbornou fundovanost trenérů, ochotu konzultovat jakékoli mé dotazy a pomocí jejich softwaru sledovat zlepšující se kondici. Chvíli jim trvalo než mně přesvědčili, že ne více a na doraz je lépe, ale postupně a cíleně navyšovat výkon v jednotlivých tepových pásmech a důsledné dodržování odpočinku je správně. Výsledkem této půlroční spolupráce byl návrat přibližně na wattové výkony z mé povedené sezóny 2012 a kdybych nepřepálil tropický Krušnoton 2015, tak možná i zopakování 3. místa, tentokrát už v kategorii nad 50 let.

Hodně poznatků z fyziologie tréninku konzultované při pravidelných “Skype sezeních” můžu uplatnit i jako trenér hokejistů A teamu HC Energie Karlovy Vary při budování kondice v před-závodním období.

Rád bych i v následující cyklistické sezóně využil trenérských služeb pánů Tichého a Bartoše a zase posunul svoji výkonnost kvalitním plánem. Pokud chcete čas, který trávíte tréninkem na kole, využít co nejefektivněji, těžko budete hledat lepší trenéry.

Pavel Kněžický
extraligový trenér HC Energie Karlovy Vary

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Jakmile v budoucnu bude uveřejněn nový příspěvek / článek, bude Vám automaticky zaslán na Vámi zaregistrovanou e-mailovou adresu.

Právě Vám byl odeslán e-mail pro dokončení procesu registrace ... děkujeme.

Pin It on Pinterest

Share This