REFERENCE KLIENTŮ I-TRENINK.COM

Je nám ctí se s Vámi podělit o hodnocení našich úspěšných klientů

Michal Široký (Prestige cycling team)

Portrét / profil cyklista Michal Široký (Česká Třebová)Výsledky spolupráce za první sezónu 2017

  • 18. místo Bikemaraton CykloMaštale (hlavní závod na 50km)
  • 175. místo Rallye Sudety 113km (67. místo Muži 30-39 let)
  • 12. místo Moravský Bikemaraton v Leštině (hlavní závod na 80km)
  • 86. místo Vysočina Arena Tour České spořitelny (hlavní závod)
  • 145. místo Bikemaraton Drásal 113 km (50. místo Muži 30-39 let)

Michal Široký hodnotí naší spolupráci v sezóně 2017

Za studia jsem se věnoval sjezdovému lyžování a různým jiným sportovním aktivitám. Po studiu jsem se naplno začal věnovat kariéře, budování vlastního domova a rodině. Aktivní sport šel stranou, protože na něj nezbýval čas. Pracoval jsem převážně v kanceláři, až přišel den, kdy jsem si uvědomil, že bez pohybu to dál nepůjde.

V zimě roku 2014 jsem si koupil horské kolo. Bavilo mě to a rozhodl jsem se, že si splním jeden sen. Na jaře jsem vyrazil na první závody. Byla to těžká, ale příjemná zkušenost. Kolo mě doslova pohltilo, probudilo ve mně soutěživého ducha a na podzim roku 2016 jsem se rozhodl, že kolu chci dát víc.

Pořídil jsem si cyklistický wattmetr a zkusil začít pravidelně jezdit nejjednodušší část tréninku „základní vytrvalost“. Postupně jsem nasbíral plno dat z tréninků, ale nevěděl jsem, jak s nimi naložit. Co dál? Vzpomněl jsem si na článek, který jsem četl. Byl o tréninku s wattmetrem a v něm také nabídka trenérských služeb I-Tréninku, která mě zaujala. Zkontaktoval jsem se s nimi a dohodli jsme se na spolupráci. Stanovili jsem si pravidla, co je a není časově možné z mé strany, a tréninkový plán mně byl ušit na míru.

Začátky byly poměrně těžké. Tři dny za sebou na kole byly pro mě dříve nepředstavitelné, ale zvykl jsem si. Občas jsem se cítil po tréninku hodně unavený, ale plán byl nastavený tak, aby tělo stačilo vždy dostatečně zregenerovat a opět jsem se na kolo těšil.

Na prvních závodech letošní sezony jsem se necítil moc dobře. Tréninková zátěž byla pro mě nezvyklá a musel jsem trochu krotit přehnaná očekávání. Situace se ale začala postupně zlepšovat a v červnu, na který byl naplánován první vrchol sezóny, se mi podařilo dobře zajet závod Merida Cyklo Maštale, kde jsem se umístil na 18. místě v absolutním pořadí. To mě pozitivně naladilo do dalších tréninků a závodů.

Hlavním vrcholem sezóny 2017 byl závod MTB Rallye Sudety, který je ikonou pro většinu MTB bikerů. Trochu mě překvapila tréninková nálož, která mně byla naordinována před závodem. Vše jsem ale dodržel a ukázalo se, že plán byl dobře promyšlený. Během závodu jsem se cítil perfektně. Výsledek a celkový dojem mi sice lehce pokazilo proražené kolo, trochu bloudění a další technické problémy, ale i tak jsem závod absolvoval v poměrně dobrém čase 7 hod 4 min a co je důležité, závod jsem si perfektně užil.

Na závěr bych rád poděkoval trenérům Tomášovi a Zdeňkovi, kteří se mi v uplynulé sezóně poctivě věnovali a vše mi vždy vysvětlili tak, abych jednotlivé tréninkové prvky pochopil.

Pokud přemýšlíte, že byste se chtěli věnovat kolu aktivně, spolupráci s Tomášem a Zdeňkem Vám mohu vřele doporučit.

S pozdravem Michal Široký

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Jakmile v budoucnu bude uveřejněn nový příspěvek / článek, bude Vám automaticky zaslán na Vámi zaregistrovanou e-mailovou adresu.

Právě Vám byl odeslán e-mail pro dokončení procesu registrace ... děkujeme.

Pin It on Pinterest

Share This