REFERENCE KLIENTŮ I-TRENINK.COM

Je nám ctí se s Vámi podělit o hodnocení našich úspěšných klientů

Martin Rýva (RedpointTeam Teplice nad Metují)

Náš klient Martin Rýva při bikovém závodu Moravský bikemaraton v LeštiněÚspěchy po dobu spolupráce (sezóny 2010-2014)

  • Výsledkový progres na Specialized Rallye Sudety 60km : ročník 2009 80. místo, 2010 49. místo, 2011 21. místo, 2012 18. místo, 2013 18. místo, ročník 2014 TOP10 v podobě 9. místa absolutního pořadí a vítěz kategorie Muži 40-49 let
  • Řada pódiových umístění ve své věkové kategorii : KupKolo Podkrkonošský maraton, Bike Babí Léto, Specialized Rallye Sudety, Krkonošská pravda, Extrém bike Most, Okolo Broumova

Martin Rýva hodnotí sezónu 2011

Systematický trénink na sezonu 2011, který jsme s kluky z I-tréninku naplánovali, jsem po listopadovém volnu rozjel v prosinci. Až na menší výpadky a s tím spojené úpravy plánu jsem bez problému trénoval a plán plnil na 100%. Základní objem byl v podstatě stejný jako v roce 2010 což reprezentovalo zhruba nějakých 400 tréninkových hodin.

Myslím, že velkou přidanou hodnotou a motivací v sezóně 2011 byl wattmetr PowerTap, který jsem pořídil někdy v půlce února. Po odjetí několika kalibračních tréninků mi kluci nastavili wattové zóny a začal jsem trénovat podle wattů, což jasně zvýšilo efektivitu všech tréninků. Celkem brzy jsem se přesvědčil o tom, že tepy a pocity se dost často rozcházejí s výkonem. Člověk hned vidí, co jede a jestli je potřeba přidat nebo ubrat tak, aby trénoval to co má a zbytečně se nehonil.

Kluci odvedli skvělou práci. Tréninky mi nastavili tak, že jsem se vůbec necítil přetažený a každý trénink jsem odjel s chutí a patřičným nasazením. Občas mě museli i krotit, abych zbytečně netlačil na pilu. Tahle tréninková pohoda mi vydržela až do konce sezóny a klidně bych jel dál, kdyby počasí a hlavně světlo dovolilo.

Letos stejně jako loni jsem v březnu potrénoval na Mallorce, kde jsme si všichni dali celkem slušně do těla a já jsem si hned připsal 1600 poctivých kilometrů. Vzhledem k tomu, že letošek už byla vlastně moje druhá sezona s tréninkovým systémem, který mi na tělo ušili kluci z i-treninku, tak jsem samozřejmě očekával výkonnostní posun. Už na Mallorce jsem cítil, že jsem na tom o dost lépe než předešlý rok a tento vzestupný trend se v podstatě potvrdil a stupňoval po celou sezónu.

Závodní sezonu jsem zahájil opět na konci dubna Ratibořickým maratónem a až na červencovou plánovanou závodní pauzu jsem závodil skoro každý víkend. Oproti loňské sezóně jsem tak zhruba zdvojnásobil závodní kilometry.

Nejen, že jsem se ve většině závodů výrazně výsledkově posunul a přes několik 4. míst v kategorii masters II jsem na závěr sezóny zajel zatím svůj nejlepší výsledek na krátké variantě Specialized Rallye Sudety, kde jsem celkově obsadil 21. místo a 3. místo v masters II. V kombinaci se silničním závodem jsem pak byl na 2. místě.

Pro mě osobně je dalším velice důležitým hodnotícím faktorem pocit, který jsem při samotném závodě prožíval. A zde vidím ještě markantnější výkonnostní posun. Většinu loňských závodů jsem v podstatě protrpěl, zatím co letos jsem si je užil. Větší výkonnost se pozitivně projevila i v technice a tak jsem si začal užívat i technické pasáže, které jsem ještě loni moc nevyhledával a bral je jako nutné zlo.

Dobře postavený plán a závodní kalendář se projevil i v tom, že jsem neměl problém s regenerací a hned v dalším tréninku jsem se cítil dobře. Celkově tak hodnotím sezónu 2011 jako velice povedenou a doufám, že se mi povede i ta příští.

Martin Rýva

Pohledem Tomáše Čady 2010 (sportovní ředitel Redpoint-Pearl Izumi)

Osobní portrét / profil - Tomáš ČadaS Mártym se znám ještě z doby, kdy jsme se oba aktivně věnovali lezení po skalách a protože se rozhodl více věnovat cyklistice, hledal pro společné tréninky a účast na závodech partu lidí, do které by zapadl. Pár zkušebních závodů absolvoval sám už v roce 2009, ale bez velkých očekávání i výsledků.

Začátkem roku 2010 se stal členem našeho klubu Redpoint team Teplice nad Metují a v březnu 2010 se již pod tréninkovým vedením Zdeňka a Tomáše z i-treninku zúčastnil tradičního týmového jarního soustředění na Mallorce. Po několika společných vyjížďkách a pár večerních posezeních mně bylo jasné, že Márty to má v hlavě srovnané, přesně ví co chce a dokáže pro to hodně udělat.

Nestavěl si žádné nereálné cíle, ale rozhodl se využít čas, který tréninku může věnovat, na 100%. Překvapilo mě, že se nenechal strhnout a snažil se dodržovat to, co měl v tréninkovém plánu. S tím jsem se setkal i později při několika společných trénincích.

Díky optimálnímu tréninkovému plánu a jeho dodržování se jeho výkonnost oproti minulému roku podstatně zlepšila a to se projevilo i na výsledcích v závodech, které byly jednoznačně o třídu výš. Příčinou horšího výsledku na silničních Sudetech a MTB maratonu v Úpici nebyla horší výkonnost, ale podstatně větší konkurence. Spolupráce s i-treninkem se v jeho případě určitě vyplácí a bude zajímavé sledovat Martinovy výsledky v roce 2011.

Tomáš Čada

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Jakmile v budoucnu bude uveřejněn nový příspěvek / článek, bude Vám automaticky zaslán na Vámi zaregistrovanou e-mailovou adresu.

Právě Vám byl odeslán e-mail pro dokončení procesu registrace ... děkujeme.

Pin It on Pinterest

Share This