REFERENCE KLIENTŮ I-TRENINK.COM

Je nám ctí se s Vámi podělit o hodnocení našich úspěšných klientů

Josef Jirman (Broumov)

Náš klient Josef Jirmam při bikovém závodu Bike Cup Harrachov (ročník 2016, trasa 73km)Výsledky v průběhu spolupráce v sezóně 2016:

  • 214. místo Specialized Rallye Sudety 113km (15. místo v kat. Muži 50-59 let)
  • 35. místo Bike Cup Harrachov 73km (3. místo v kategorii Muži 50-59 let)
  • 81. místo Podkrkonošský maraton 50 km (6. místo v kat. Muži 50-59 let)

Josef Jirman hodnotí naší spolupráci v sezóně 2016

Dnes je mi 52 let a v podstatě lze říci, že do svých 50 let jsem, co se týče sportu, nic nedělal. V těchto letech jsem si však začal všímat svých vrstevníků po stránce fyzické kondice a začal si postupně uvědomovat, jaký je rozdíl mezi mnou a ostatníma, kteří něco dělají. A to nejen po stránce fyzické ale i duševní. V tomto okamžiku přišlo zásadní rozhodnutí cosi změnit a nejblíže mi v tuto chvíli bylo kolo.

Mé amatérské začátky na kole jsou tři roky staré a dosti bolely, avšak postupem času mě to začalo bavit. Během dvou let mého “trénování” jsem se zúčastnil i několika závodů v blízkém okolí s velmi průměrnými výsledky.

Ke konci roku 2015 jsem narazil na nabídku trenérských služeb kluků z I-Tréninku, která mě zaujala a okamžitě jsem je kontaktoval. V tu dobu jsem měl v hlavě jediný cíl a to zajet dlouhé Sudety v čase kolem 8 hodin.

Z počátku jsem měl obavy z náročnosti tréninkových dávek, ovšem musím říci, že tyto mi byly vytvořeny přesně na míru k mému profesnímu povolání a specifické pracovní době.

Po tréninku jsem se necítil vyčerpaný, i když jsem se ho vždy snažil zajet maximálně účelně. Zároveň jsem si začal uvědomovat i nutnost správné regenerace a kvalitní stravy. I v tomto ohledu mi trenéři dovedli vždy poradit. Ke sledování tréninku jsem začal využívat sporttesteru od Garminu, který se stal mou nedílnou součástí tréninkových dávek.

Vzhledem ke skutečnosti, že jsem přestal “jezdit” a začal trénovat, jsem očekával i výkonnostní posun oproti loňskému roku 2015. Sám jsem pociťoval nárůst kondice asi po třech měsících tréninku a těšil se na první jarní bikový závod do Ratibořic. Ten mi však nevyšel podle mých představ a po přepáleném začátku jsem skončil uprostřed startovního pole. Přišly však další závody, kde se již začaly projevovat naježděné tréninkové kilometry.

Rád vzpomínám na bikový závod v Harrachově, kde jsem si zajel pro třetí místo na náročné 73 km dlouhé trati. Oceňuji zároveň i skutečnost, že i při náročnějších závodech jsem se pocitově cítil mnohem lépe než v uplynulé sezóně 2015, kde jsem některé závody doslova protrpěl a dnes si je celkem užívám. Velmi si cením přístupu trenérů a ochotu vše probrat, zároveň pak najít a pojmenovat chyby a pochválit i sebemenší úspěch.

S blížícím se termínem a pro mne klíčovým závodem v Teplicích nad Metují na legendární MTB Sudety se tréninkové dávky začaly zvyšovat. K mému překvapení jsem je však zvládal velmi dobře a cítil jsem i energii na vyšší zátěže. Samotný závod MTB Sudety jsem zajel velmi dobře a pro mne v překvapivém čase 7:12 hod. Tedy nad rámec mého očekávání.

Na závěr bych chtěl říci, že sportem se dá začít v každém věku. Je však nutné přizpůsobit zatěžování těla úměrně ke svému věku a fyzické kondici, zbytečně ho nepřetěžovat a vždy mu dopřát kvalitní stravu a odpočinek. V tomto směru mi trenéři z I-Treninku opravdu hodně pomohli. Tímto bych jim chtěl za vše poděkovat a ostatním, kteří si přečetli tyto řádky, vřele doporučit.

S pozdravem Josef Jirman

 

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Budeme rádi, když se rozhodnete pro registraci k automatickému odběru nových příspěvků

Jakmile v budoucnu bude uveřejněn nový příspěvek / článek, bude Vám automaticky zaslán na Vámi zaregistrovanou e-mailovou adresu.

Právě Vám byl odeslán e-mail pro dokončení procesu registrace ... děkujeme.

Pin It on Pinterest

Share This