I-TRENINK.COM | AKTUALITA

Paul Komarek posbíral v jarní sezóně 7 pódiových umístění

May 26, 2013 | Úspěchy klientů

Paul Komarek při silničním závodu (jízda ve stoje ve strmém stoupání)V USA pomalu ale jistě končí jarní cyklistická sezóna a proto je čas bilancovat. Náš úspěšný klient Paul Komarek, který s námi spolupracuje již 3 sezónu, opět udělal přes zimu výrazný výkonností posun a to se projevilo nejen na lepší tréninkových datech z wattmetru, ale především při silničních závodech. Paul závodící v kategorii Masters posbíral mezi 23. únorem a 28. dubnem 7 pódiových umístění. Mezi největší úspěchy lze zařadit 2. místo v Hell’s Kitchen Road Race nebo 3. místo v Eucha Classic Road Race.

Jarní vrchol byl směřován na konec dubna na významný etapový závod Joe Martin Stage Race ve státě Arkansas, kde pravidelně startují i přední americké UCI celky jako 5-hour Energy v čele s Franciscem Mancebem. Paul se dokázal připravit velmi dobře, horskou časovku zajel výrazně rychleji než v roce loňském, v silničním závodu vyspurtoval 2. místo a zbylé 2 etapy si pohlídal. A nakonec z toho bylo skvělé 2. místo v kategorii Masters 50-59 let.

Kromě věkových kategorií jsou také v USA zavedeny výkonnostní kategorie, Paul zahájil sezónu v poslední kategorii 5, během prvních závodů byl přeřazen do 4. kategorie, kde na posledních závodech dojížděl také mezi nejlepšími. Nyní bude následovat zasloužená dovolená a poté příprava na podzimní část sezóny.

Pin It on Pinterest

Share This