I-TRENINK.COM | AKTUALITA

Nový klient Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice ProContinental team) se blýskl skvělými výkony na etapovém závodě Tour of the Alps

Apr 25, 2018 | Úspěchy klientů

Michal Schlegel předvedl skvělé výkony na Tour of the Alps 2018

Michal Schlegel předvedl skvělé výkony na Tour of the Alps 2018

Minulý týden se konal v Alpách profesionální cyklistický 5 etapový silniční závod Tour of the Alps (2.HC), který si vybrali za finální přípravu před nadcházejícím květnovým Giro di Italia takové hvězdy jako například Chris Froome (TeamSky), Fabio Aru (UAE Team Emirates) nebo Thibaut Pinot (Groupama – FDJ). Startoval zde i velmi silný WorldTour tým Astana Pro Team.

Tento závod si zvolil za jarní vrchol letošní sezóny i náš klient Michal Schlegel, člen pro-kontinentálního celku CCC Sprandi Polkowice, kterému se zadařilo nad-očekávání dobře. Michal pozitivně překvapil nejen sám sebe, ale i své fanoušky a vedení jeho týmu. Snad téměř nikdo nečekal, že Michal může držet tempo s těmi nejlepšími na světě, ale to se právě stalo.

Michal závod dokončil na 15. místě celkové klasifikace a na 3. místě v kategorii mladých jezdců. Například ve středeční 3. etapě do Merana Michal přejel obě dvě náročná stoupání (Mendel pass a Palade pass) v čelní skupince čítající pouze cca 10 závodníků, která obsahovala světové hvězdy Frooma, Arua, Sancheze, Pinota nebo Pozzoviva. Škoda, že Michal nenašel / nesebral odvahu a nezkusil nastoupit několik kilometrů před cílem, měl by poměrně vysokou pravděpodobnost dosáhnout etapového vítězství.

S Michalem Schlegelem spolupracujeme od prosince loňského roku 2017, vážíme si toho a jsme za tuto příležitost velmi rádi. Michal je skromný, pracovitý kluk s velkým potenciálem do dalších let. Doufáme na základě jeho letošních tréninkových a nyní i závodních dat, že neřekl poslední slovo i v této aktuální sezóně a pokud vše půjde podle plánu, mohl by dosáhnout v dalších měsících i výrazně lepší závodní výsledky.

Pin It on Pinterest

Share This