I-TRENINK.COM | AKTUALITA

Americký klient Paul Komarek obhájil mistrovský titul ze silničního závodu ve státě Arkansas

Oct 2, 2016 | Úspěchy klientů

Americký klient Paul Komarek obhájil silniční titul 2016 v americkém státě Arkansas. Skutečně se jedná o rok 2016, i když na diplomu je rok 2015 ... chybička :)Jsme velmi rádi, že můžeme informovat o jednom z letošních úspěchů našich klientůtentokrát o úspěchu našeho dlouholetého amerického klienta Paula Komarka, kterému se podařilo v polovině září obhájit titul z předešlých dvou let v silničním závodě s hromadným startem ve své věkové kategorii Masters 55-59 let v americkém státě Arkansas. Letošní cesta za obhajobou titulu byla o dost těžší ve srovnání s předešlými sezónami.

Po vynikající zimní přípravě, kdy na konci přípravy Paul dosahoval svých nejlepších tréninkových wattových hodnot za dobu naší dlouhodobé úspěšné spolupráce, bohužel následovalo velmi vážné zranění, kde otázka, zda se Paul vrátí zpět na kolo k závodům, byla až tou poslední v řadě. Nakonec vše dopadlo v rámci možností velmi dobře včetně kvalitní rekonvalescence a na konci jarního období jsme zahájili trénink / přípravu s cílem se pokusit připravit na silniční mistrovství, o obhajobě titulu v tu dobu nemohla být žádná řeč, neboť kondičně se v tu dobu Paul nacházel na podobné úrovni jako v období, kdy jsme před několika lety zahajovali naši společnou spolupráci.

Na základě tréninkové historie, pečlivého nastavení a monitorování tréninkového zatížení jsme během několika měsíců dokázali pozvednout fyzickou kondici na velmi solidní úroveň. Paul odjížděl na silniční mistrovství s pocitem, že by mohl být konkurenceschopný, nikoli rozhodně ne v roli hlavního favorita. Nakonec vše dopadlo nad očekávání výborně, i přes sprinterské vlohy Paul už dokázal závod svým aktivním způsobem závodění rozhodnout v průběhu závodu v kopcovitém profilu, čímž zaskočil své soupeře, kteří očekávali, že se bude Paul snažit držet s nejlepšími až do závěrečného spurtu, ve kterém je velmi silný.

Pin It on Pinterest

Share This